Ztráta spojení

Johann Hari

 

Odhalte pravé příčiny deprese

Výskyt deprese a úzkosti v celém západním světě prudce stoupá a trápí stále větší procento populace. Tradiční psychiatrie obvykle popisuje jejich příčiny jako chemickou nerovnováhu v mozku a nabízí jediné řešení: psychofarmaka. Jenže každý, kdo tyto stavy někdy zažil, velmi dobře ví, že samotné léky sice mohou přinést chvilkovou úlevu, ale nic nevyřeší, tu hlubokou vnitřní bolest neodstraní.

Investigativní novinář Johann Hari, držitel několika ocenění, sám od dětství trpěl depresemi a úzkostí. Ve svých 31 letech se rozhodl, že vyhledá ty největší světové experty v tomto oboru a zjistí, jaké jsou skutečné příčiny tohoto novodobého moru, který sužuje naši společnost. Na své cestě za pravdou procestoval neuvěřitelných 65 000 kilometrů a setkal se s těmi nejpovolanějšími. Postupně zjistil, že existuje devět základních příčin deprese a úzkosti, jejichž poznání a pochopení vede k úplně jiným řešením, než jaká bychom očekávali – k řešením, která konečně přinášejí skutečnou naději.

 

Knihu Ztráta spojení veřejně ocenilo mnoho významných osobností:

„Jestli jste někdy byli na dně nebo jste se cítili ztracení, pak vám tato úžasná kniha změní život. Udělejte pro sebe laskavost – přečtěte si ji, teď hned.“ (Elton John)

„Ztráta spojení nabízí úžasnou a důkladnou analýzu deprese a odcizení, které pronásledují americkou společnost.“ (Hillary Clintonová)

„Nádherně jasné pojednání o tom, proč žádný člověk není, nebyl a nikdy by neměl být ostrovem. Možná se jen necítíte ve své kůži, ale možná máte až sebevražedné nálady – v každém případě si přečtěte tuto knihu. Skutečně vám pomůže pochopit, jakými cestami se člověk musí vydat, chce-li zažít hlubokou a trvalou změnu.“ (Emma Thompsonová)

 

ISBN 978-80-8111-530-1

EAN 9788081115301

F 125×200

408 str.