EDIČNÍ PLÁN PRO ROK 2022

Michael Greger, MD

Jak nediétovat

Jak konečně a trvale zhubnout? Michael Greger, odborník a specialista na oblast výživy nám ve své knize Jak nediétovat ukáže, že se to opravdu dá. Vysvětlí i laikům co přesně znamená zdravý životní styl a jaké výhody přináší strava založena na rostlinném základě.  Jojo efekty a ftrustrující módní trendy v dietách nahradí bezpečný a laskavý přístup k vlastnímu tělu.  V knize se dočtete i o urychlovačech hubnutí, tedy o potravinách, které jsou v celém procesu nápomocné a pomohou vám dostat se blíž k naplnění vašich představ. Zmeňte svůj stravovací systém a změníte i to, jak  vypadáte, jak se cítíte, ale co nejdůležitější – bude to bezpečné a zdravé. A zlepšit konečně své zdraví, nejen siluetu, to je to, co má skutečnou cenu.

Od autora již vyšlo Jak nezemřítJak nezemřít - kuchařka

 

Táňa Keleová-Vasilková

Slzy a smích

Dvě odlišné ženy, které náhodně spojí osud a setkají se. Jejich životy se prolínají přesně tak, ja k tomu bývá i v životě, jednou jste dole, jednou nahoře. Smích a pláč, štěstí a smutek. Eva má vše co si může přát, má spokojené manželství a je učitelkou na základní škole. Kamila je na mateřské dovolené s dvěmi malými dcerkami a její sny se zatím zdají být vzdálené. Obě ženy spojí přátelství a ony brzy zjistí, že mají mnoho společného , i když jsou jejich životy na první pohled zcela odlišné.

 

Alváro Bilbao

Starej se o svůj mozek

Mozek je nejdůležitějším orgánem našeho těla, formuje náš život, řídí naše myšlenky a ovlivňuje kvalitu našeho života. Tak, jak se staráme o své tělo, zuby, žaludek, nebo kůži, tak bychom se měli starat i o tento zásadný orgán. Víte, které potraviny zlepšují činnost mozkových neuronů a zlepšují tak mozkovou činnost, nebo jak vplýva na mozek cvičení a každodenní rutina? Zajímavé je vědět, jak předcházet onemocnění mozku, Alzheimerově nemoci, mrtvicím a podobně. Nový titul známého a oblíbeného autora Alvara Bilbaa se věnuje i spánku, výživě a neopomíná ani mezilidské vztahy, protože to všechno má na činnost mozku vliv. Kniha přináší zajímavé čtení pro každého, komu není jeho zdraví  - a mozek - lhostejnné.

Od autora již vyšlo Detský mozeg vysvětlení rodičům

 

Jordan Shapiro

Feministický táta

Mění se celý svět a s ním i trendy v rodičovství.  Většina knih o výchově promlouvá k matkám, nebo jsou psány z jejich pohledu.  Jordan Shapiro, uznávaný autor a speaker, je sám také otcem a přináší nám pohled muže na moderní výchovu v 21. století.  Tématice se věnuje z pohledu historie, filosofie, sociologie, no zejména z pohledu moderního otce.  V knize se dočtete proč je důležité neupínat se k starým normám a výchovním taktikám, jak posílit vztah otce a syna, nebo jak své dceři ukázat zdravý a láskyplný mužský vzor. Protože jen zdravé rodinné vztahy vytváří prostor pro zdravé vztahy také v dospělosti. I muž může být feminista a dokáže obohatit  oblast výchovy dětí o nový a dosud ne zcela běžný pohled moderního otce.

Od autora již vyšlo Nové dětství.

 

John Kim

Singl. Záměrně!

Autor románu Býval jsem mizerný s*áč John Kim přichází s novinkou z oblasti vztahů a partnerství. V knize, kterou právě držíte v rukou,se zamýšlí o nutnosti člověka žít sám se sebou – ještě pred tím, než začnete žít s někým jiným. Autor vysvětluje, že mnohokrát mají lidé vztahy a žijí v partnerském spoužití jen proto, že se cítí být sami, ale být sám a být osamělý není totéž. Naučite s vycházet sám se sebou je jedna z nejtěžších vecí na světe, ale je základem pro zdravé a funkční mezilidské vztahy, zejména ty partnerské. Starejme se o sebe a  věnujme se sobě....i kdyby to mělo znamenat, že budeme chvíli sami.

Od autora již vyšlo Byl jsem mizerný s*áč.

 

Karla McLaren

Úzkosti

Karla McLaren vnímá uzkost jako podstatnou a určující emoci, ktoré naše životy v mnohém obohacuje.  Ostatní odborníci úzkost léčí a potlačují její příznaky – protože rozhodně nepatří k příjemným věcem – autorka nabízí jiný úhel pohledu. Vysvetluje, že úzkost se dá zvládnout a můžeme z ní dokonce vytěžit to nejlepší. Považuje ji za kombinaci intuice, energie a jakési představivosti, které jsou vysoce pozitivní, pokud s nimi umíme pracovat. Úzkost není něco, za co je třeba se stydět nebo považovat za problém, jen se s ní musíte naučit žít a nebát sejí. V knize najdete tipy a způsoby, jak na to, jak úzkost pochopit a nenchat sej í pohltiť, i když je silná a má nad námi v této chvíli převahu. Život s úzkostí nemusí být strašákem, je se třeba zhluboka nadechnout a podívat se na věci jinak.

Od autorky již vyšlo Rěč emocí a Umění empatie .

 

Táňa Keleová-Vasilková

Manželky po letech

Čtyři kamarádky - Iva, Diana, Martina a Michaela – se po dvaadvaceti letech opět vrací ke svým čtenářkám. Mají už po padesátce a hodně se toho v jejich životech změnilo. Zůstaly stejné, nebo jsou jiné než před lety? Co se stalo s jejich vizemi, sny a představami, které si jako mladé vysnily? Hodně toho musely přehodnotit, někde ubrat a někde naopak přitlačit. A možná to za ně udělal sám život. Osudy čtyř žen, přítelkyň, které se po cestě životem naučily přijmout ho jaký je a to se vším všudy.

 

Sadhguru

Karma

Sadhguru, indický jogín a mystik, autor oceňovaného Vnitřního inzenýrství, přináši v novém titulu velmi zajímavý pohled na karmu. Co to vlastně ta karma je? Většina z nás zná karmu jako odpověď na naše činy a myšlenky, něco, co je jakýmsi nepsaným shrnutím a účtem za to, jak se chováme a myslíme. Autor potvrzuje, že karma je především reakce na jakoukoliv akci a že nejdůležitější v našich životech je to, jak se stavíme k věcem, které se v našich životech dějí. Je hnacím motorem a urychlovačem toho, že my sami řídíme náš život. Osud si tvoříme my, nikoli neviditelná síla mezi nebem a zemí a jen pomocí našich myšlenek se dokážeme vymanit z kolotoče nezdravých vzorců, obav a nejistoty a žít tak emočně bezpečný a spokojený život.

Od autora již vyšlo Vnitřní inžinírství.