EDIČNÍ PLÁN PRO ROK 2020

Ztracená spojení

 

Deprese a úzkosti jsou v celém západním světě strmě na vzestupu a trápí stále větší procento populace. Tradiční psychiatrie vše přisuzuje chemické nerovnováze v mozku a má jediné řešení: psychofarmaka. Jenže každý, kdo se na této cestě ocitl, moc dobře, že prášky samy mohou přinést chvilkovou úlevu, avšak nic nevyřeší a tu hlubokou vnitřní bolest stejně neodstraní.

Investigativní novinář a držitel několika ocenění Johann Hari sám od mládí trpěl depresemi a úzkostmi. Když mu bylo 31 let, rozhodl se, že se vydá za těmi největšími světovými experty a opravdu zjistí, jaké jsou skutečné příčiny tohoto novodobého moru, který sužuje naši společnost. Při své cestě za pravdou, nacestoval neuvěřitelných 65 000 kilometrů a setkal se s těmi nejpovolanějšími. Postupně zjistil, že existuje devět různých jasných příčin depresí a úzkostí, jejichž uvědomění a pochopení vede k zcela jiným řešením, než jaká bychom očekávali – řešením, která konečně nabízejí skutečnou naději.

Knihu Ztracená spojení veřejně chválilo mnoho slavných osobností. Například Elton John o ní prohlásil: „Pokud jste někdy byli na dně nebo se cítili ztraceni, tato úžasná kniha vám změní život. Udělejte sami sobě laskavost – přečtěte si ji, teď.“