Kategorie
Pro dušiPro zdravíPro lepší životPro volný čas

Rady a novinky na e-mail.

Chcete dostávat zdarma užitečné rady a zajímavé citáty na svůj e-mail? A také informace o knižních novinkách, slevách a extra akcích? Přihlaste se, nestojí to nic a získáte spoustu!

Co můžete čekat v nejbližší době?

   EDIČNÍ PLÁN PRO ROK 2018

 
 
Sadhguru: Vnitřní inženýrství
 (Inner Engineering)
 
Indický jogín a mystik s velice moderním a mladistvým náhledem na svět a velkým smyslem pro humor popisuje svou vlastní cestu k osvícení a vysvětluje, jak můžeme odemknout obrovský potenciál svých skrytých možností. Velmi osobitým, jasným a věcným způsobem ukazuje západnímu čtenáři, jak poznat, ovládnout a využít vnitřní síly ducha v běžném, každodenním životě nehledě na to, zdali žijeme v rušném velkoměstě či horské vesnici. Kniha Vnitřní inženýrství je souhrn tisíce let starých indických učení podaný srozumitelně a vtipně člověku 21. století. Dílo bylo označeno za jednu z 10 nejlepších duchovních knih roku 2016 a stalo se okamžitě New York Times bestellerem.

 

 

 

 Dětský mozek vysvětlený rodičům

Během prvních let života má dětský mozek takový potenciál, který už nikdy nebude mít. Neuropsycholog Álvaro Bilbao, který je sám trojnásobným otcem, přibližuje rodičům vnitřní svět jejich dětí, aby je mohli vychovávat skrze pochopení jejich skutečných potřeb.

Kniha je hodnotným a praktickým návodem, který vyvrací pověry a jasně předkládá znalosti, jež nám nabízejí neurovědy, aby všichni rodiče mohli pomoci svým dětem rozvinout jejich rozumový potenciál a dosáhnout maximální emoční rovnováhy.

Hluboká, fascinující a srdečná kniha, která vás dojme a pomůže vám pochopit, co vaše děti skutečně potřebují. 

 
 
 
 Úspěšné učení s ADHD

Pro děti s ADHD a jejich rodiče je škola často velmi zatěžující. Děti se většinou vyhýbají neoblíbeným domácím úkolům, vedou s rodiči nekonečné diskuze o tom, jaký smysl mají určitá cvičení, lelkují, jsou zasněné a rychle reagují podrážděně, když se jim něco nepodaří nebo nedokáží vyřešit nějakou úlohu. I rodiče, kteří jsou ve výchově dětí velmi kompetentní, přivádí tyto situace kolem učení a domácích úkolů s jejich „snílky“ a „bouřliváky“ často na pokraj jejich vlastních sil. Tento knižní rádce nabízí rodičům konkrétní a praktické pomůcky. Ukazuje jim, jak mohou

        -   zvýšit soustředěnost a výdrž svých dětí,

        -   učinit učení více motivujícím,

        -   minimalizovat podrážděnost, hádky a slzy během domácích úkolů,

        -   zvládnout chaos a zapomnětlivost,

         -   dopomoci dítěti k většímu úspěchu díky chytrým učebním metodám,

         -   posílit silné stránky dítěte,

         -   podpořit dítě při neúspěchu a chránit jeho sebeúctu a

         -   navázat dobrou spolupráci se školou.

Předkládané strategie byly vytvořeny při práci se stovkami rodin a v praxi se velmi osvědčily. Nechte se překvapit tím, jak velký účinek dokážou mít často malé a nepatrné změny!

 

 
Katarína Kopcsányiová: Světlo je (i za) oponou
 
Příběh o síle, lásce a vnitřní kráse ženy, která se nikdy neměla stát tím, čím je…
 
Když bylo Marianně 11 let, dostala podle lékařů banální zánět očí. Bohužel to byl začátek několikaletého trápení, na jehož konci čekala Mariannu úplná tma – ve věku 22 let zcela oslepla. Jejímu životu však dala naději velká láska, jež přišla, když jí bylo 17 let. Marianna znovu dostala chuť žít, bojovat a jít kupředu. Jenže osud této krásné ženě nechtěl dát nic jen tak. Stejně jako o zrak, přišla i o muže svého života a musela se poprat s mnoha výzvami. Nikdy však neztratila svou vytrvalost, houževnatost a bezelstnou víru v život, který ji nakonec a nečekaně daroval vše, po čem vždy tolik toužila. A přestože se tmavá opona jejího zraku již nikdy nezvedla, našla Marianna světlo, které se dá vidět pouze srdcem.
 
Světlo je i za oponou je nádherný biografický román, který vás rozpláče, rozesměje a pohladí na duši.

Marianna Machalová je dnes úspěšná sochařka působící v Česku i na Slovensku.

 

 

Tvé vnitřní dítě musí najít domov

Každý člověk touží po tom, aby byl milován a přijímán. V ideálním případě si během svého dětství vypěstujeme potřebnou sebedůvěru a „pradůvěru“, které nás provedou naším dospělým životem. Ale bohužel se na nás podepíší i zažitá zranění, která nevědomě ovlivňují všechny naše vztahy. Úspěšná autorka Stefanie Stahl vytvořila nový a účinný postup, jak pracovat se svým „vnitřním dítětem“: Když se s tímto dítětem spřátelíme, získáme úžasný nástroj, kterým můžeme překonávat konflikty, vytvářet šťastnější vztahy a najít řešení na (téměř) každý problém.

 

 

 

 

 

Muži mají rádi ženy, které se mají rády

Když dojde na vztahy, i moudré ženy dělají hloupé chyby. Dopouští se stále dokola těch samých přešlapů; zamilovávají se do stejného typu můžu a chodí se vyplakat těm stejným přátelům, když jejich vztah nevyhnutelně selže. Autoři světových bestsellerů Steven Carter a Julia Sokol napsali tuto knihu pro každou ženu, která by chtěla být moudřejší v otázkách vztahů, kterým vládne srdce.

S upřímností, soucitem a moudrými radami, jež vynesly toto dílo na žebříčky neprodávanějších knih, předávají autoři čtenářkám ty nejzásadnější poznatky, které by všechny ženy měly znát, aby dokázaly vytvořit zdravé a pevné vztahy. Vše je postaveno na základním, avšak silném principu, že dlouhotrvající vztah znamená, že musíte dát samy sebe na první místo, že opravdová láska může vzniknout pouze ze sebelásky a že muži mají opravdu rádi ženy, které se mají rády.

 

 

Přerušovaný půst – Intermittent fasting – Jak se uzdravit a zhubnout díky krátkům půstům

Krátké půsty, dlouhý život. Tak jednoduše by se daly shrnout ohromující pozitivní dopady několikahodinového nebo denního půstu na naše zdraví. U přerušovaného půstu, známého především pod anglickým výrazem Intermittent Fasting, jde o to, že omezíte přísun jídla pouze na několik hodin denně. Přitom nemusíte počítat kalorie, ani se vyhýbat určitým potravinám, a přesto zhubnete. Navíc se dlouhodobě zlepší váš zdravotní stav. Daniel Roth v této knize podrobně popisuje, proč je metoda přerušovaného půstu tak efektivní. Kromě vtipně uváděných poznatků různých lékařských studií a svých vlastních zkušeností nabízí v tomto knižním rádci lehce pochopitelný úvod do tohoto výjimečného druhu stravování a mnoho nápomocných tipů, aby si každý mohl najít takový typ přerušovaného půstu, který mu nejvíce vyhovuje nehledě na to, jestli u toho nějak změní svou životosprávu a pravidelný pohyb nebo ne. V této knize se dozvíte vše, co potřebujete vědět o různých metodách přerušovaného půstu, abyste mohli být dlouhodobě zdraví a štíhlí bez zatěžujících diet.