Kategorie
Pro dušiPro zdravíPro lepší životPro volný čas

Rady a novinky na e-mail.

Chcete dostávat zdarma užitečné rady a zajímavé citáty na svůj e-mail? A také informace o knižních novinkách, slevách a extra akcích? Přihlaste se, nestojí to nic a získáte spoustu!

Co můžete čekat v nejbližší době?

EDIČNÍ PLÁN PRO ROK 2017

 

Michael Greger: Jak nezemřít

(How not to die)

V této knize se dozvíte, co znamená zánět, a jak zjistíte, jestli ho máte v těle; překvapivé souvislosti mezi nemocemi a zánětem; praktické rady, jak se zbavit chronického zánětu a návod, jak do svého života zařadit a vykonávat ozdravný, protizánětlivý program.

 
Vychází v březnu 2017.
 
 
 
 

Táňa Keleová Vasilková: Okénko so snu

Hlavní hrdinka Hana, 27 letá mladá žena, často sedává v svém pokoji s okénkem do zahrady a sní o tom, že její život bude zcela jiný než matčin a babiččin. Touží žít ve městě, vydat se za bohatého muže a je odhodlána udělat vše pro to, aby se jí to podařilo. No zaslepená vlastními představami i strachem, že jí to nevyjde, dělá množství chyb, které se napravují jen těžko. 

Vychází v dubnu 2017.

 
 
 
 

 Mark Hyman: Zhubni jezením!

(Eat fat, get thin)

Autor bestsselleru 10-denní DETOX přichází s praktickými radami, recepty a nákupním seznamem, jak zhubnout, uzdravit se a cítit se lépe. 

Vychází v dubnu 2017.

 
 
 
 
 
  

Jason Wachob: Žijte!

(WELLth)

Jezte, hýbejte se, pracujte, zkoumejte, dýchejte, milujte, buďte vděční, smějte se - na těchto a dalších principech staví autor své učení. Naučte se vytvořit si bohatší, šťastnější a smysluplnější život.

Vychází v květnu 2017.

 
 
 
 
 

Thupten Jinpa: Odvážné srdce

(A fearless heart)

Lidé se v dnešním světě bojí, že když budou příliš hodní, ostatní je začnou zneužívat, a že když budou příliš hodní sami k sobě, zlenivý. Pomocí vědy, buddhistické i západní psychologie a zkušeností z vlastního života autor vysvětluje, jak se zbavíme stresu, porazíme depresi, zlepšíme své zdraví, dosáhneme svých cílů a změníme svět.

Vychází v červnu 2017.

 
 
 
 

EDIČNÍ PLÁN PRO ROK 2016

11/2016

Chip Kidd: První dojemChip Kidd: První dojemChip Kidd: První dojem
(Judge this)

První dojem je nejdůležitější. Určuje, zda je něco ojedinělé, nakolik nás to či ono zaujme, jestli si to koupíme, i to, jak se cítíme. Ve své knížce se autor věnuje prvním dojmům v různých oblastech. Představuje nám svůj názor na každodenní designy, svým kritickým a zkušeným okem rozlišuje ty dobré, špatné, absurdní či geniální.  Ať už jde o typ vašich ranních novin, automat na jízdenky MHD, knihy, mobily nebo obal čokoládových tyčinek, kterými se večer odměňujete.  Odkrývá tajemství pozadí jakéhokoli tvořivého rozhodnutí se zdravou dávkou humoru a profesionality.
Tato kniha je vyznáním lásky k designu, odhalením neviditelné krásy a zrady v jednoduchých rozhodnutích – takových, které si nikdo z nás ani neuvědomuje.  S každým novým faktem autor dokazuje, nakolik je první dojem důležitý při našem vnímání světa.

Vychází: 29. 11. 2016

Adam Grant: OriginályAdam Grant: OriginályAdam Grant: Originály
(Originals)

Každý z nás je originál.  Každý může přijít s nápadem, který změní svět nebo aspoň kousek světa kolem nás. Případné obavy z rizika jsou naprosto přirozené a neměly by vás odradit.
Autor, profesor psychologie práce a konzultant řady významných firem, vám radí, jak pro svůj nápad získat spojence, jak si správně načasovat akci, jak podporovat kreativitu u svých dětí a v kolektivu. Uvádí spoustu příběhů významných osobností, které významně zasáhly do světa politiky, technologií, obchodu, sportu či zábavy.

Vychází: 3. 11. 2016

10/2016

Margaret Heffernan: Malé změny, velký účinekMargaret Heffernanová: Malé změny, velký účinekMargaret Heffernanová: Malé změny, velký účinek
(Beyond Measure)

Jedinečná  doporučení pro ředitele i zaměstnance. Vlivná a uznávaná podnikatelka nabízí tipy jak vytvořit ideální pracovní prostředí pomocí malých změn. V dnešním světě se zdá, že všichni potřebujeme velké činy – více pracovat, více vydělávat a být šťastnější. Ale proč je dosažení spokojenosti a produktivity tak těžké?Autorka, jež strávila řadu let ve velkém byznysu,  dochází k nečekanému závěru: malé změny mají největší vliv. Argumentuje fakty z prostředí nejvýznamnějších celosvětových firem. Jak se změnila CIA díky jedné jediné otázce? Jak dokázala  jedna firma zvýšit zisk o 15 milionů dolarů zavedením přestávky na kávu apod.
S žíravým vtipem na základě letitých zkušeností neustále zdůrazňuje, že malé změny mají největší a trvalý vliv.

Vychází: 27. 10. 2016

Paul KalanithiPaul Kalanithi: Můj poslední výdech
(When Breath Becomes Air)

(Anotaci připravujeme)

Vychází: 20. 10. 2016

Táňa KeleováVasilková: Vůně životaTáňa Keleová-Vasilková: Vůně života
(2. vydání)

Magda a Lenka, hrdinky příběhu, nejsou výjimkou, stejně jako miliony jiných žen na celém světě touží po jistotě a lásce. Jinak je to s Alicí, která sní o práci v zahraničí, o svobodě, a manžela ani dítě ke štěstí nepotřebuje. Ale možná je všechno úplně jinak...

Vychází: 13. 10. 2016

9/2016

Rob Knight: Poslouchej své břichoRob Knight: Poslouchej své břichoRob Knight: Poslouchej své břicho
(Follow Your Gut)

Alergie, astma, obezita, akné – to je jen pár neduhů, které mohou vzniknout a zároveň být vyléčeny organismy žijícími v našem těle.
V této knize se novátorský vědec spojil s věhlasným novinářem Brendanem Buhlerem, aby nám vysvětlili – s humorem a na názorných příkladech – proč jsou informace o mikroorganismech v našem těle tak důležité. Zdraví, nálady, spánkový režim, stravovací návyky, dokonce i to, s jakou pravděpodobností nás poštípou komáři – to vše mohou odhalit maličtí tvorové žijící v našem nitru.
Autoři této knihy nabízejí jedinečný a překvapivý pohled do nitra lidského organismu, díky němuž může každý pochopit jak zlepšit svůj zdravotní stav.

Vychází: 29. 9. 2016

Táňa Keleová-Vasilková: Rozbité štěstí
(2. vydání)

Příběh manželů  Terky a Andreje se začíná téměř idylicky: žijí v hezkém, moderně zařízeném bytě s dvěma dětmi, malou Emilkou a pubertálním Adamem, a zdá se, že jim nic nechybí ke štěstí. Jediné, co Terku trápí a neví si s tím rady, je skutečnost, že s Adamem, Andrejovým synem z prvního manželství, k sobě nemohou najít cestu, i když se o to velmi snaží.
Vážná krize v manželství nastane, když Andrej, majitel cestovní kanceláře, zkrátí daně a dostane se do vězení. Terka zůstane na výchovu dětí sama a musí se vyrovnat se situacemi, o kterých se jí předtím ani nesnilo...

Vychází: 22. 9. 2016

Aruna M. SiewertAruna M. Siewert: Přírodní psychofarmakaAruna M. Siewert: Přírodní psychofarmaka
(Naturliche psychofarmaka)

V TÉTO KNIZE NAJDETE
•    Přehled o psychických potížích a odpovídající léky z hlediska klasické medicíny.
•    Přírodní léky pro samoléčbu -– bez vedlejších účinků: osvědčené čaje z léčivých bylin, terapeutické cesty a mnoho dalších tipů.
•    Informace a vhodné prostředky s doporučeným použitím při četných potížích, které můžete léčit sami.

Vychází: 1. 9. 2016

8/2016

Táňa Keleová-Vasilková: NikdyTáňa Keleová-Vasilková: Nikdy
(2. vydání)

Po dvaceti letech společného života Petr jednoho krásného nedělního rána Katce oznámí, že miluje jinou. Sbalí si věci – a je pryč. A spolu s ním láska, v kterou Katka věřila, společné sny, plány, budoucnost. Jak to má říct Liv, sedmnáctileté dceři, která tátu miluje? A jak má žít dál? Dokáže to? Překoná bolest a zradu?
Zpočátku se to zdá nemožné, ale jak čas plyne a Katka si rekapituluje život, manželství, zjišťuje, že…
Ale to už se dozvíte na stránkách této knihy, protkané láskou, vírou v sebe sama, přátelstvím. Je v ní všechno, co naplňuje náš život.

Vychází: 25. 8. 2016

Ronda Rouseyová: Můj boj/tvůj bojRonda Rouseyová: Můj boj/tvůj bojRonda Rouseyová: Můj boj/tvůj boj
(My Fight/Your Fight)

Její cesta na vrchol byla plná překážek. V dětství se musela potýkat s poruchou řeči, ztrátou milovaného otce i nároky ambiciózní matky, bývalé mistryně světa v judu. Ronda se vydala v jejích stopách a díky své nezlomné vůli, zápalu a tvrdé dřině se v pouhých sedmnácti letech probojovala na olympiádu v Athénách. O čtyři roky později v Pekingu už získala olympijský bronz. Poté se začala věnovat zápasu ve smíšených bojových uměních, kde proslula svým typickým chvatem, pákou na ruku. „Mlátička Ronda“ otevřeně popisuje své úspěchy i neúspěchy, problémy s trenéry i zkrachovalé vztahy a nechává čtenáře nahlédnout pod pokličku vrcholového sportu.

6/2016

Marc Kushner: Budoucnost architektury ve 100 budováchMarc Kushner: Budoucnost architektury ve 100 budováchMarc Kushner: Budoucnost architektury ve 100 budovách
(The Future of Architecture in 100 Buildings)

Architektura stojí v době neomezených možností před náročnými otázkami – lidé čekají od staveb nemožné: Papírový stan. Budova, jež pohlcuje smog. Výzkumná laboratoř pohybující se na sněhu. A tak dále…
Chceme stavby, které nám pomohou ochránit životní prostředí; stavby, jež nás potěší a zároveň nám budou k užitku; stavby spojující nové technologie a recyklované materiály.
V této knížce najdete nejnovější stavby současnosti, ale i budoucnosti.
Vydejte se s Markem Kushnerem na cestu kolem světa a obdivujte  jedinečné výzvy architektury moderní doby.

Michael Puett: CestaMichael Puett: CestaMichael Puett: Cesta
(The Path)

Prostřednictvím myšlenek tradičních čínských filozofů Konfucia, Mencia, Čuan-c’a a dalších nám autor přibližuje starou čínskou filozofii a její možné využití v dnešním každodenním životě.

Nabízí různé pohledy na svět, čímž naše současné vnímání okolí získává nový rozměr. Dozvíme se, jak můžeme svět kolem nás změnit, kultivovat a zlepšit. Ne abstraktně, ale v konkrétních situacích všední reality, v okruhu nám blízkých lidí, s nimiž se setkáváme.

Záleží pouze na nás, zda tyto myšlenky přijmeme, změníme pohled na své okolí, a tím i svoji osobnost.

Hannah Fry: Matematika láskyHannah Fry: Matematika láskyHannah Fry: Matematika lásky
(The Mathematics of Love)

Láska je stejně jako většina našeho života plná různých vzorců. Ať už jde o počet sexuálních partnerů nebo o to, komu napíšeme na internetové seznamce, všechny nám obrátí život vzhůru nohama podobně jako láska. Ale naštěstí se dají matematicky vyřešit.
Hannah Fryová se s humorem i vážností, která k hledání životního partnera patří, zamýšlí nad tím, jak nám může matematika  při problémech s láskou pomoci.
S touto jedinečnou knížkou pochopíte, jak funguje hledání vhodného  partnera, chemie přitažlivosti, náhoda a pravděpodobnost, kolik partnerů musíte vyzkoušet, než najdete toho pravého, jak si ho poté máte udržet a v neposlední řadě i to, jak připravíte svatbu snů bez zbytečných vrásek. Matematika má zkrátka odpověď na všechno.

Hubneme se smoothieChantal Fleur-Sandjon: Hubneme se smoothieChantal Fleur-Sandjon: Hubneme se smoothie
(Abnehmen mit smoothies)

S výživnými nápoji z přírody ztratíte nadbytečné kilogramy rychle a natrvalo, pročistíte tělo a získáte zpět svou vitalitu.

KNIHA OBSAHUJE:
•  všechny důležité informace o pročišťujících a zeštíhlujících účincích smoothies
•  vše, co byste měli vědět o zázračných zbraních z přírody: ovoci, zelenině, ořeších, superpotravinách a mnohých dalších
•  test k určení vašeho dietního typu
•  lahodný dietní plán pro váš typ– rovněž (nebo zejména) pro lidi s omezenýmičasovými možnostmi
•  a kromě toho velký výběr chutných kreací smoothie a detoxikačních pokrmů

5/2016

Táňa Keleová-Vasilková: Já a OnTáňa Keleová-Vasilková: Já a On

(2. vydání)

Příběh hlavních hrdinů – Lenky a Michala – je vystavený na obrazech z manželského života. Dny všední se prolínají s těmi hezčími a hřejivějšími a s nimi se proměňují i proagonisté, kteří se brali velmi mladí, plní snů a ideálů, z nichž však postupně museli slevovat, přizpůsobovat se jeden druhému, dětem okolnostem…
Lenka s Michalem v průběhu času poznávají, že jen láska nestačí, a pokud chtějí spolu zůstat a vést šťastný život, musí se to naučit. I za cenu ústupků, kompromisů a zřeknutí se vlastních přání a tužeb. Vždyť láska za to stojí…
Více o Táně najdete na www.tanavasilkova.cz

4/2016

Karla McLaren: Řeč emocíKarla McLaren: Řeč emocíKarla McLaren: Řeč emocí
(The Language of Emotions)

Emoce – zejména temné a nerespektované – v sobě obsahují obrovské množství energie. Všichni víme, co se může stát, když je vytěsníme nebo slepě vyjádříme.
V knize Řeč emocíempatická léčitelka Karla McLarenová popisuje, jak se ke svým emocím stavět a jak uchopit jejich životně důležitou moudrost, která vás bezpečně nasměruje k rozřešení a vnitřní rovnováze. Předkládá praktická cvičení k celému spektru pocitů od hněvu, strachu a studu až k žárlivosti, smutku, radosti a dalším. Pomocí těchto cvičení se naučíte obratně a odborně pracovat s vlastními emocemi i s pocity druhých lidí.
Dostává se vám do rukou v dnešní době tak velmi potřebný zdroj revolučních informací a dovedností, který učí navázat nový a posilující vztah s vlastními emočními stavy.

Pico Iyer: Umění tichaPico Iyer: Umění tichaPico Iyer: Umění ticha
(The Art of Stillness)

Přečtěte si nečekané vyznání známého novináře o tom, že klid může být jedinečným dobrodružstvím. Pico Iyer tráví život cestováním po celém světě – od Velikonočních ostrovů přes Etiopii, Kubu až po Kátmándú – a reportážemi ze svých cest. Ve své knížce se paradoxně věnuje radosti z poklidu a ticha, na které ho upozornil světoznámý písničkář Leonard Cohen. Inspirovaný jím, ale i Gándhím, Proustem či Emily Dickinsonovou se rozhodl cestovat nikam a najít tak svou vnitřní rovnováhu.
Ponořte se do ticha a objevte nový vztah k světu tím, že se od něj odstřihnete.

Anton Rodionov: Zdravé srdceAnton Rodionov: Zdravé srdceAnton Rodionov: Zdravé srdce
(Life without Heart Attack and Stroke)

Už po přečtení prvních stránek se dozvíte, že zvýšený tlak často není provázen žádnými příznaky, ale riziko kardiovaskulárních komplikací přitom může být velmi vysoké. Můžete si sami u sebe toto riziko určit v závislosti na svém pohlaví, věku, na tom, zda kouříte nebo ne, na hodnotě krevního tlaku a hladině cholesterolu.

Christy Wilson Beam: Zázraky z nebeChristy Wilson Beam: Zázraky z nebeChristy Wilson Beam: Zázraky z nebe
(Miracles from Heaven)

Annabel Beamová kvůli vzácné a nevyléčitelné poruše trávicího traktu, která jí od pěti let bránila vést život normálního  zdravého  dítěte,  strávila  většinu  dětství  po nemocnicích a ordinacích specializovaných lékařů. Jednoho zimního dne, když jí bylo natolik dobře, že si mohla hrát venku se svými sestrami, spadla z výšky deseti metrů do starého dutého stromu. Pád mohl skončit smrtí nebo ochrnutím, ona však nepochopitelně vyvázla bez jediného škrábnutí, a navíc se navzdory všem vědeckým prognózám z chronické choroby vyléčila…
Více o autorce a jejího příběhu najdete na www.christybeam.com

Táňa Keleová-Vasilková: PozlátkoTáňa Keleová-Vasilková: Pozlátko
(2. vydání)

Ema žije v luxusní vile, rozmazlovaná blahobytem, láskou a volností, o níž se jiné ženě ani nesní. Nic pro ni není nemožné ani nedostupné. Manžel by jí snesl i modré z nebe a synek Erik ji denně obdařuje roztomilým dětským úsměvem. Ale Emě to nestačí. Stále má pocit, že jí něco uniká, a bezhlavě se vrhá do vášnivého dobrodružství…
Více o Táně najdete na www.tanavasilkova.cz

3/2016

Tom Mitchell: Co mě naučil tučňákTom Mitchell: Co mě naučil tučňákTom Mitchell: Co mě naučil tučňák
(The Penguin Lessons)

Jedinečný, silný životní příběh o nevídaném vztahu mezi mladým učitelem a tučňákem. Pro všechny, kteří kdy snili o tom rozumět řeči zvířat.
Dvacetiletý Tom Michell, toužící po dobrodružství, přijme místo učitele na prestižní argentinské internátní škole. Během svého výletu do Uruguaye zachrání tučňáka uvězněného v ropné skvrně. Ten den se jeho život navždy změní. Pták, který dostane jméno Juan Salvador, odmítá mladého učitele opustit a jemu tak nezbývá nic jiného, než svého nového „domácího mazlíčka“ propašovat přes hranice a vrátit se s ním zpět do školy. Tučňák se samozřejmě brzy dostává do centra pozornosti. Stane se z něj nejen maskot ragbyového týmu, důvěrník paní domácí, spoluhostitel Tomových party, ale také nejokázalejší plavecký trenér ve světových dějinách. Navzdory těžkým časům peronistické vlády, hrozivé ekonomice a politickým bojům Juan Salvador všechny kolem sebe rozveseluje.

Exotický prales a Severská divočinaSeverská divočinaExotický prales
Antistresové omalovánky

Zelené oceány rostlin, pestrobarevné květy a exotická zvířata – tyto omalovánky vás provedou tajuplnými pralesy naší planety. Brazílie, Japonsko, Kostarika nebo Austrálie – barvami podle své volby probuďte k životu netknutý ráj. Dejte tvořivosti volný průchod a dopřejte si malý únik z každodenního života. Odměnou vám bude uvolnění, bdělost, vnitřní klid a vyrovnanost.
Neváhejte a s barevnými tužkami v ruce zastavte čas! Kniha obsahuje vyjímatelné obrázky a pohlednice.

Táňa Keleová-Vasilková: TouhyTáňa Keleová-Vasilková: Touhy

„Kdepak život, to ty sama ses o to zasloužila. Mnohem víc než kdokoliv jiný. Prožila sis bolest, poznala samotu, zakusila zradu…
To ale muselo jednou skončit. Protože všechno má svůj čas, to zlé i to dobré…
A pak, nemysli si, že jsi na konci. Pořád bude něco, po čem budeš toužit…“
Lucka je svobodná matka, které osud v podobě nespolehlivého partnera uštědřil kruté ponaučení. Má radost ze svého synka, dobré vztahy na pracovišti, jenom doma trpí v područí despotické nemocné matky, která jako by jí nechtěla dopřát žádnou radost ze života. Lucku ubíjejí problémy všedních, jednotvárných dní a už ani nedoufá, že by ji mohlo ještě potkat něco hezkého. Až jednohodne odjede na lyžovačku a její život se úplně změní…

Zak Ebrahim: Syn teroristyZak Ebrahim: Syn teroristyZak Ebrahim: Syn teroristy
(Terrorist’s Son)

Zaku Ebrahimovi bylo pouhých sedm let, v roce 1990 jeho otec El-Sayyid Nosair zastřelil vůdce Židovské obranné ligy. Po otcově uvěznění byla rodina neustále pronásledována a perzekuována. Přestože radikalizovaného otce formovala fanatická víra, u jeho plachého syna nenávistné ideje neuspěly. Čím byl starší, tím více si uvědomoval hrůzný dopad otcových činů a rozhodl se svůj život zasvětit podporování míru. 

2/2016

Jan Menděl: Cesta ven ze šíleného světaJan Menděl: Cesta ven ze šíleného světa

Žijeme ve světě, kde je stále težší uchovat si psychické zdraví a  vnitřní rovnováhu. Mnoho lidí se proto začíná odklánět od hektického a  materialistického životního stylu a  snaží se vést alternativnější a duchovnější způsob života. Tento přechod ovšem není zdaleka jednoduchý, neboť ezoterika se za poslední roky stala velmi populární a  lukrativní oblastí, která je plná často protichudných směrů, rozporuplných názorů a  scestných učení. Vyznat se v  nich, neztratit se a najít si svou zlatou střední cestu není vůbec snadný úkol.
Autor se od svých 13 let intenzivně zabývá duchovními naukami. Ve svém volném čase se věnuje psaní, překladům a  osobnímu poradenství. Více o  něm naleznete na www.janmendel.com. V  této knize předkládá své osobní poznatky, postřehy a  závěry, které se mohou stát hodnotným pomocníkem a  průvodcem při hledání vlastní vnitřní pravdy a hlubšího smyslu života.

Táňa Keleová-Vasilková: Srdce v temnotáchTáňa Keleová-Vasilková: Srdce v temnotách

Nastal čas, kdy Klára musí dát svou čtyřletou dcerku do mateřské školky a nastoupit do práce. I když si to představovala jinak a chtěla zůstat s dětmi doma co nejdéle, nejde to. Manžel Milan přišel o lukrativní místo a v novém zaměstnání nevydělává tolik, aby to stačilo pokrýt potřebné výdaje pro čtyřčlennou rodinu.
Po úspěšném konkurzu nastoupí do soukromé firmy jako asistentka, ale od začátku má jen samé problémy. Nejprve s ředitelem, který zapomíná vyplácet mzdy a tváří se, že je to samozřejmé, pak s novou nadřízenou, stárnoucí a zatrpklou ženou, jež šikanuje své zaměstnance a často opilá vytváří na pracovišti nesnesitelnou atmosféru. Klára pracuje od rána do večera, domů se vrací unavená a už nestíhá všechno v domácnosti jako dřív. Milan jí nejen nepomáhá, ale navíc jí to i vyčítá. Mezi manžely panuje čím dál větší napětí, hádky a nepochopení jsou na denním pořádku. Klára je zničená, v poslední době pod neustálým psychickým tlakem doma i v práci, nic ji netěší, snad jen dvě krásné děti, jejichž objetí hřeje. Netuší však, že všechny události jsou jen předehrou skutečné bolesti a smutku. Osud jí přichystal mnohem větší trápení, s nímž se bude muset vyrovnat, a její srdce nadlouho zahalí tma...
Více o Táně najdete na www.tanavasilkova.cz

1/2016

Táňa Keleová-Vasilková: Cukr a sůlTáňa Keleová-Vasilková: Cukr a sůl
(2. vydání)

Doposud idylické manželství Luboše a Nory zaznamenává trhliny. Dcery Dominika a Veronika jsou ve věku, kdy už nepotřebují chůvu a Nora se chce začít realizovat ve své profesi. Její manžel je však zásadně proti. Nora si přesto potají doplňuje potřebné vzdělání a když jednoho dne Lubošovi oznámí, že získala místo manažerky, jejich vztah se ocitá na počátku konce...
Další přesvědčivý a citlivě vyprávěný příběh autorky úspěšných románů. Název knihy je více než výstižný.
Více o Táně najdete na www.tanavasilkova.cz

Victoria Boutenko: Zelené smoothie - 7-denní detoxVictoria Boutenko: Zelené smoothie - 7-denní detoxVictoria Boutenko: Zelené smoothie - 7-denní detox
(Green Smoothie Retreat)

Zakladatelka zeleného smoothie má pro vás 7 denní plán pro očistu. V minulém roce jsme vám od Victorie přinesli 200 revolučních receptů ve výživě: Zelené smoothie - Revoluce ve výživě

Průkopnice a uznávaná autorita v oblasti zelených koktejlů, během oblíbených léčebných pobytů proměňuje a povznáší životy mnoha lidí.
V této knížce najdete informace nezbytné pro přípravu zábavného, zdraví prospěšného smoothie pro sebe a pro ty, na nichž vám záleží.
Obsahuje návody na skupinové aktivity, novinky o výživě a recepty na sedmidenní revitalizační pobyt, to vše zpestřené příběhy z dokonale připravených praktických seminářů a svědectvím jejich účastníků.
Je určená jak pro začátečníky, tak pokročilé příznivce zelených smoothies, poskytuje základní i rozšířené informace o tématech, jako jsou léčivé účinky listové zeleniny, analýza vody a životně nezbytné živiny, jež jsou nepostradatelné pro váš dobrý zdravotní stav.

Rolf Sellin: Hypersenzitivní lidé mezi námiRolf Sellin: Hypersenzitivní lidé mezi námiRolf Sellin: Hypersenzitivní lidé mezi námi
(Wenn die Haut zu dünn ist)

Zhruba 15 až 20 % lidí přijímá více podnětů než ostatní -- a to podstatně intenzivněji. Toto výrazné nadání diferencovaněji a silněji vnímat je často výhodou. Mnozí vysoce senzitivní lidé tím však trpí: jsou zranitelnější, dostávají se rychleji do stresu a zmítají se v pochybnostech o sobě.
Tento psychologicky fundovaný praktický rádce pomáhá hypersenzitivním lidem konečně pochopit, proč jsou "jiní".
Na základě mnoha účinných metod jim ukazuje, jak ovlivňovat vlastní vnímání a mentálně se lépe chránit. Tak se vysoká senzitivita opět stane tím, čím vlastně je: nadáním pro velké vnitřní bohatství.

Krisztina Vrábel: 160 gramů sacharidůKrisztina Vrábel: 160 gramů sacharidůKrisztina Vrábel: 160 gramů sacharidů
(160 grammos szénhidrátdiéta)

Jezme chutně bez výčitek
Cukrovka, inzulinová rezistence či dieta značně omezují stravovací možnosti lidí.
Krisztina Vrábel se rozhodla to změnit, protože jí samotné diagnostikovali inzulinovou rezistenci.
Ve své kuchařce uvádí možnosti jak dodržovat příjem předepsaných 160 g sacharidů denně tak, aby váš jídelníček byl pestrý a obsahoval chutná jídla.