Kategorie
Pro dušiPro zdravíPro lepší životPro volný čas

Rady a novinky na e-mail.

Chcete dostávat zdarma užitečné rady a zajímavé citáty na svůj e-mail? A také informace o knižních novinkách, slevách a extra akcích? Přihlaste se, nestojí to nic a získáte spoustu!

Rob Knight: Poslouchej své břicho

Pro lepší život > TED Knihy > Poslouchej své břicho
Rob Knight: Poslouchej své břicho
279,00 Kč
s DPH

„Mikrobi se podílejí takřka na všech stránkách lidského života, takže redefinují to, co znamená být člověkem.“

Alergie, astma, obezita, akné – pouze několik příkladů onemocnění, jež mohou být způsobeny a jednoho dne i léčeny mikroskopickými organismy žijícími v lidském těle. Nejdřív však musíme porozumět tomu, jak mikrobi ovlivňují zdraví, náladu a další aspekty lidského života.

Teprve v několika posledních letech vědci prokázali, jak významný vliv mají mikroskopické organismy v našem těle – zejména ve střevech – na život člověka. Zdravotní stav, nálada, spánek, upřednostňovaná jídla, a dokonce i pravděpodobnost, že vás kousne komár, to vše lze částečně přičíst droboučkým tvorečkům žijícím na povrchu a uvnitř našeho těla. V této knížce průkopnický vědec Rob Knight společně se známým vědeckým publicistou Brendanem Buhlerem na názorných příkladech dokazují, že se tyto poznatky týkají nás všech. Čtenáře provázejí na cestě dříve neznámého světa sídlícího v nitru lidského těla a uvádějí nemoci a postižení, jež mikroorganismy bezprostředně ovlivňují. S praktickými důsledky vedoucími k hlubšímu porozumění a dokonalejšímu rozhodování zkoumají též známé účinky antibiotik, probiotik, výběr stravy, a dokonce i způsob porodu na celoživotní zdravotní stav dětí. Především však tahle novátorská knížka poskytuje znalosti o mikrobiomu a na příkladech nejnovějšího výzkumu vysvětluje, jak porozumět svému tělu a zlepšovat své zdraví.

Počet stran: 114
Rozměr: 135x185
ISBN:  978-80-8111-364-2