Kategorie
Pro dušiPro zdravíPro lepší životPro volný čas

Rady a novinky na e-mail.

Chcete dostávat zdarma užitečné rady a zajímavé citáty na svůj e-mail? A také informace o knižních novinkách, slevách a extra akcích? Přihlaste se, nestojí to nic a získáte spoustu!

Marc Kushner: Budoucnost architektury ve 100 budovách

Pro lepší život > TED Knihy > Budoucnost architektury ve 100 budovách
Marc Kushner: Budoucnost architektury ve 100 budovách
279,00 Kč
s DPH

„V době neomezených možností požadujeme od budov víc než kdykoli předtím.“

Dnes po architektuře požadujeme víc než kdykoli předtím. Odpovědi, které se nám od ní dostanou, budou spoluvytvářet nasí budoucnost.

Pavilon z papíru. Budova, ktreá pohlcuje smog. Nafukovací koncertní sál. Vědecká laboratoř, která se brodí sněhem. Vstupujeme do nové architektonické éry, v níž od budov očekáváme daleko víc než jen pouhé přístřeší.

Chceme stavby, které nás budou inspirovat a současně pomáhat životnímu prostředí, budovy, které budou lahodit našim smyslům a zároveň sloužit potřebám naší komunity, stavby umožněné novými technologiemi a zároveň využívající recyklované materiály.

Tato kniha z říše architektonických divů je přehlídkou těch nejinovativnějších staveb dneška a zítřka. Budovy, o nichž pojednává, se nacházejí na všech sedmi pozemských kontinentech (když pominu jiné planety, z nichž by některé mohly také pocházet) a nabízejí nám obrázek toho, co nás v budoucnu čeká. Z každé stránky pociťujeme nebetyčné sebevědomí, přemýšlivý intelekt, úžas vesmírného věku a někdy i čirou rozmařilost nejnápadnějších staveb světa, jež nás provokují svými otázkami:

Může budova dýchat?
Lze mrakodrap postavit za jediný den?
Dokážeme dům vytisknout na 3D tiskárně?
Dá se žít na Měsíci?

Svým bohatým obrazovým doprovodem a vtipnými postřehy je tato kniha nepostradatelným a zábavným průvodcem budoucností, jež se rodí kolem nás: budoucností, která bude mít pro stále větší počet z nás – stále větší význam.

Počet stran: 176
Rozměr: 135x185
ISBN:  978-80-8111-384-0