Kategorie
Pro dušiPro zdravíPro lepší životPro volný čas

Rady a novinky na e-mail.

Chcete dostávat zdarma užitečné rady a zajímavé citáty na svůj e-mail? A také informace o knižních novinkách, slevách a extra akcích? Přihlaste se, nestojí to nic a získáte spoustu!

Hannah Fryová: Matematika lásky

Pro lepší život > TED Knihy > Matematika lásky
Hannah Fryová: Matematika lásky
279,00 Kč
s DPH

„Láska je plná složitých vzorců, s nimiž nám matematika dokáže pomoci.“

 

Neexistuje nic, co přitahuje víc pozornosti – víc energie, času a oddanosti – než láska.


Láska je bezedný zdroj inspirace pro malíře, muzikanty a básníky i příčinou lecjakého zápolení. Jen umění, hudba a poezie mají schopnost sdělovat o lásce, co je těžké vyjádřit slovy, a totéž platí o matematice. Přirozeně – matematika nám nedokáže tlumočit emoce lásky –, ty se málokdy chovají spořádaně, racionálně a předvídatelně. Je obtížné zjistit intenzitu milostného dobrodružství, které létá na horské dráze nebo pomocí jednoduchých rovnic stanovit, jak se milenci cítí. Ale to neznamená, že matematika není pro pochopení lásky klíčová.

V Matematice lásky, dr. Hannah Fryová bere čtenáře na fascinující cestu napříč vzorci, jež definují naše milostné životy, a přitom se pouští do nejdůležitějších otázek týkajících se lásky: Jaká je šance, že najdeme lásku? Jaká je pravděpodobnost, že vydrží? Jak přesně funguje online randění? Kdy byste se měli usadit? Jak se lze vyhnout rozvodu? Kdy je správné přijmout kompromis? Může nám teorie her pomoci v rozhodování zdali zavolat po schůzce?

Od zhodnocení nejlepších strategií pro online randění až k definování mlhavého konceptu krásy, Fryová dokazuje – s velkým nadhledem, zábavně a s vtipem – že matematika je překvapivě užitečný nástroj pro sestavování komplikovaných, často matoucích, občas rozčilujících, ale vždy zajímavých vzorců lásky.

Počet stran: 114
Rozměr: 135x185
ISBN:  978-80-8111-392-5