Kategorie
Pro dušiPro zdravíPro lepší životPro volný čas

Rady a novinky na e-mail.

Chcete dostávat zdarma užitečné rady a zajímavé citáty na svůj e-mail? A také informace o knižních novinkách, slevách a extra akcích? Přihlaste se, nestojí to nic a získáte spoustu!

Co matky doopravdy potřebují?

21. 03. 2014 |

Pár tipů jak být dobrý rodič a přitom si to užívat

Šťastná mama je doslova nabitá tipy, díky kterým se nám uleví a ulehčí.“

Heather Flett a Whitney Moss, autorky Rookie Mom’s Handbook (Příručka nezkušené mámy)

Meagan Francisová, matka pěti dětí, vám spolu s kolektivem z časopisu Parenting odhalí deset překvapujících a jednoduchých tajemství, jak se stát šťastnější mámou.

Pokud jste matkou, víte, co potřebujete. A přesně o tom autorka ve své knize píše. Tento vtipný a rozkošný návod jak být šťastnou matkou vám ukáže tu správnou cestu, kterou je třeba se v mateřství ubírat.

„Šťastná máma je plná rád, které potřebujete právě tehdy, kdy nevíte, jak dál. Každé mámě se hodí.“

Jenna McCarthy, autorka The Parent Trip (Výlet do rodičovství)

Těchto deset tajemství, která vám pomohou užívat si mateřství, si zamilujete. Nezapomeňte, že všechny mámy potřebují spřízněné duše, trochu zvolnit, stanovit si nižší cíle, ale zároveň ani nezapomenout na otce.

„Přistihla jsem se, jak si podtrhávám některé pasáže a nahlas se směju nad věcmi, které znám. Tento moudry a zábavný pohled na mateřství je skvělým nástrojem pro každou mámu, která chce být nejšťastnější, jak dokáže.“

Gretchen Rubin, autorka The Happiness Project, bestselleru New York Times.

Vtipné a duchaplné finty jak ignorovat vševědoucí radili, ale i to jak se těšit z dětí a užívat si mateřství vám zpříjemní nejen dny na mateřské dovolené.

„Tato kniha je převratná v tom, že můžete být dobrým rodičem a přitom si to užívat.“
– Ada Calhoun, autorka Instinktive Parenting (Instinktivní rodičovství)

Mimo postřehů a rad autorky, v knize najdete i množství výpovědí obyčejných matek, jejichž zážitky jsou přesně takové, jako ty vaše.

„Číst tuto knihu je jako klábosit s kamarádkou, která vám poskytne všechno potřebné –  podporu, rady i smích.“

Brett Paesel, autorka Mommies Who Drink (Mámy, co pijí)

 

Meagan Francisová je autorka – matka, blogerka a novinářka, též přispívá do časopisu Parenting. Měla rozhovory pro NBC, MSNBC i pro The New York Times a bloguje na TheHappiestMom.com.

„Vždy jsem rada vyprávěla,“ usmívá se Meagan. „Jedna z mých prvních vzpomínek je, jak se mě všichni sourozenci snaží uplatit, pryž budu po celou dobu výletu mlčet :)“. Když vyrostla a naučila se psát, rychle zjistila, že psané slovo je jen další způsob konverzace. A dodnes s tím neskončila.

Jej první dvě knihy jsou Table for Eight (Stůl pro osm) The Everything Health Guide to Postpartum Care (Všeobecný zdravotní průvodce poporodní péčí).
Je spoluautorkou knihy One Year to an Organized Life with Baby (Jeden rok k organizovanému životu s dítětem).

Meagan má čtyři syny a dceru. S dětmi a manželem žije v Saint Joseph, Michigan (asi 90 kilometrů od Chicaga).